Ortodoncja

Zadzwoń do nas

606 971 371

Godziny pracy

PN.-PT.: 9.00 – 20.00

Adres

Mińsk Mazowiecki ul. Nowy Świat 67

RODZAJE APARATÓW

APARAT RUCHOMY

Stosowany w okresie uzębienia mlecznego mieszanego oraz wczesnego stałego. Najlepszym momentem na leczenie wad zgryzu przy pomocy tego typu aparatów jest okres wzrostu dzieci i młodzieży. Leczenie aparatem ruchomym, jego skuteczność uzależnione są od rodzaju, wady, wieku pacjenta oraz jego współpracy z lekarzem.

 

APARAT STAŁY METALOWY

Najbardziej popularny wśród aparatów stałych. Wysoce precyzyjna i skuteczna metoda leczenia.

APARAT ELASTYCZNY:

przeznaczony dla pacjentów wysoce ceniących estetykę.

W naszej klinice stosujemy aparat porcelanowy Clarity amerykańskiej firmy 3M.

 

APARAT INVISALIGN:

Leczenie Invisalign to niemal niewidoczny sposób prostowania zębów. Dzięki zaawansowanej technologii komputerowego obrazowania 3D lekarz Invisalign przedstawia pacjentowi kompletny plan leczenia oparty na jego zaleceniach, od początkowego ustawienia zębów do uzyskania pożądanego ustawienia po zakończeniu leczenia. Następnie zostaje wykonany zestaw przejrzystych nakładek dostosowany specjalnie do określonego pacjenta. Zadaniem nakładek jest powolne przesuwanie zębów. Każdą nakładkę nosi się przez około jeden – dwa tygodnie. Następnie wymienia się ją na kolejną nakładkę z zestawu, która dalej stopniowo przesuwa zęby w stronę planowanej pozycji końcowej. Czas leczenia zależy od potrzeb danego pacjenta i określa go lekarz Invisalign.

 

krok 1

KONSULTACJA ORTODONTYCZNA

Podczas pierwszej wizyty ortodonta przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem w celu zapoznania się z potrzebami i oczekiwaniami pacjenta. Wykonuje zdjęcia fotograficzne, pobiera wyciski do gipsowych modeli diagnostycznych. Do pełnej diagnostyki konieczne jest również wykonanie badań RTG (zdjęcia pantomograficznego i cefalometrycznego).

ok 2 tygodnie

krok 2

OMÓWIENIE PLANU LECZENIA

Na tej wizycie odbywa się rozmowa dotycząca indywidualnego planu leczenia przygotowanego przez ortodontę. Pacjent otrzymuje informacje dotyczące możliwych metod, czasu trwania oraz kosztów leczenia ortodontycznego. W razie potrzeby zostaje skierowany do lekarza innej specjalizacji celem przygotowania do planowanej ortodoncji.

ok 1 tydzień

krok 3

LECZENIE AKTYWNE

Po ustaleniu i zaakceptowaniu planu leczenia odbywa się oddanie aparatu ruchomego, założenie aparatu stałego lub Invisalign. Ortodonta przedstawia pacjentowi wszelkie wskazania i zalecenia. W trakcie całego procesu leczenia konieczne są regularne wizyty kontrolne.

ok 2 lata

krok 4

FAZA RETENCYJNA

Ostatnim etapem leczenia, równie istotnym, bo stabilizującym osiągnięte wyniki i zapobiegającym nawrotowi wady, jest faza retencji. Stosowane metody to drut retencyjny przyklejany do wewnętrznej powierzchni zębów przednich oraz płytki retencyjne na noc.

Zadzwoń:

tel:  606 971 371

Godziny pracy:

PN.-PT.: 9.00 – 20.00

Nasza Lokalizacja:

Mińsk Mazowiecki ul. Nowy Świat 67

Call Now Button